סטורי בורד

סטורי בורד


אנחנו מודעים שלא לכולם יש את היכולת לדמיין ולתרגם ויזואלית תסריטים בראש, לכן בכל פרויקט אנו מוסרים ללקוח יצוג של התסריט ע"י קריינות ותמונות (לרוב גם אנימציה בסיסית) על מנת שיוכל ממש להבין לקראת מה אנו הולכים ואיך פחות או יותר הסרטון הסופי צפוי להיראות. הסטוריבורד מאפשר לראות את העולם שאותו מציג הסרטון עוד לפני שמתחילה הפקתו.

 

אם מדובר בסרטון אמנותי, הסטוריבורד יכיל פריימים עיקריים בעלילה ובהתפתחות הדמויות, אם מדובר בסרטון מסחרי שנועד לשיווק, הסטוריבורד יכיל מילות מפתח ופריימים מהסרטון שמעבירים בצורה טובה את המסר השיווקי שיועבר מאוחר יותר בידי הסרטון.

 

אחד היתרונות של סטורי בורד הוא האפשרות להעביר את הסרטון לכמה בעלי מקצוע בו זמנית. בואו נניח שאנחנו בונים סטוריבורד לסרטון פתיחה למשחק יריות חדש, הסטוריבורד יעביר את הסיפור והסגנון למעצבים הגרפיים האחראים על חלקים שונים באנימציה, לתסריטאים הצריכים לכתוב את הדיאלוגים, לבמאי האחראי על עיצוב הסיפור הכולל ולמתכנתים האחראים על תרגום תנועות הגוף והנשקים במשחק למשחק הלכה למעשה.

 

סטוריבורד טוב חייב לפנות לרגשות ולחלומות, הוא צריך לגרום לצופה בו את התשוקה לראות את המוצר המוגמר. בני אדם לא בהכרח יבינו טענה הגיונית אבל הם כמעט תמיד יבינו סיפור טוב.

 

אם הסיפור לא עובר כמו שצריך, הסטוריבורד מאפשר להבין מה חסר פה ומה אפשר לשפר או להוריד.