אנימציה למשחקים


את סרטי וולט דיסני כולנו מכירים, סרטים עם דמויות מונפשות שמככבות על המסך יחד עם עוד אלמנטים מונפשים רבים אחרים. בעבר היו אלו רק הסרטים והראשונים שבהם היו שלגייה ושבעת הגמדים, דונאלד דאק, מיקי מאוס, טום וג'רי ואחרים והיום יש דרישה רחבה יותר לאנימציה בעיקר לתחום משחקים אונליין. אם בעבר היה צורך במכשיר ייעודי בשביל לשחק, היום אפשר לעשות את זה גם במחשב או בסמארטפון ויש יותר ויותר חברות שמתמחות ביצירת משחקים וחלקן אף גורפות רווחם אדירים מהמשחקים שהם מוכרים. יצירת אנימציה למשחקים היא התמחות של ממש כמו בכל תחום, תמיד אפשר לעשות יותר ותמיד אפשר להתקדם יותר ולהגיע לגדולות.

אנימציה ממוחשבת

אם בעבר היו יוצרים אנימציות באמצעים פרימיטיביים יותר (ציור דמויות רבות והעברה שלהם במהירות כך שתיווצר תחושה של תנועה) הרי שהיום האנימציה הממוחשבת היא זו ששולטת בתחום. עם הנפשה ממוחשבת אפשר לייצר אפקטים מיוחדים ולא רק סרטים וניתן לעשות שימוש בטכניקות שונות על מנת להגיע לתוצאות מדהימות. יש שני סוגים עיקריים של אנימציות ממוחשבות:

אנימציה דו ממדית – זוכרים שאמרנו שבעבר בשיטה הקלאסית היו עובדים בשכבות או במילים אחרות, היו מריצים ציורים כך שתתקבל תחושה של תנועה? גם היום עושים את זה אבל בשיטה קצת יותר מתקדמת... היום עושים שימוש בדו ממד בפרסומות, בסרטונים ובסרטים מלאים וכמובן גם במשחקים.

אנימציה תלת ממדית – אנימציה תלת ממדית שונה בתכלית מאנימציה דו ממדית. היא נעשית באמצעות תוכנות מתקדמות, תוכנות אשר יוצרות דמויות בעלות נפח ומכניסות בהן חיים. יש פרמטרים שונים שצריך לקחת בחשבון כשיוצרים דמות אנימציה, פרמטרים כמו מרקם המשטח, תאורה, זוויות ופרמטרים אחרים.

קרא על משחק PUBG ישראל >>

הכול מתחיל ונגמר בחוויית משתמש

אם אתם רוצים ליצור אנימציה למשחקים, בין אם אתם אלו שתעשו את זה ובין אם יעשו את זה עבורכם, אתם צריכים לזכור דבר אחד – חוויית המשתמש היא זו שכריעה האם המשחק יצליח או שלא. משחקים נועדו להנאה, נועדו להעשרה ולהעברת הזמן בדרך הטובה ביותר. זה אומר שצריך להשקיע באנימציה שהיא מרכיב חשוב בחוויית המשתמש, וזה אומר שהכול חייב לעבוד חלק. משחק עם אנימציה שייתקע מידי פעם או שיהיו איתו בעיות אחרות שנוגעות לאנימציה יהיה משחק שמהר מאוד ירד מהבמה מכיוון שלשחקנים אין סבלנות, הם רוצים משחק מושלם כזה שגם נראה מצוין, גם כייפי וגם עובד כמו שצריך.

בחירת חברת אנימציה

אם אתם רוצים ליצור משחק וחולמים להרוויח ממנו, אתם חייבים חברה מקצועית שתעשה עבורכם את העבודה. חברה כזו צריכה קודם כל להבין מה בדיוק אתם רוצים ולעדכן אתכם האם יש לה את היכולות או שלא. מעבר לכך לניסיון אין תחליף וזה אולי הפרמטר החשוב ביותר שאתם צריכים לוודא לפני שאתם בוחרים חברה רלוונטית.