סרטוני אנימציה שערוריתית שאנחנו אוהבים


 

במאמר זה נסקור חלק  מיצירות האנימציה השערוריתיות ביותר בכל הזמנים בלי הבדל בין סרט, תוכנית טלוויזיה או סדרת אינטרנט:

 

1 האנימציה של ראלף באקשי

 

אפשר להגיד הרבה דברים על בקשי אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שהוא הכין סרטים ייחודיים בז'אנר האנימציה כמו "פריץ החתול" הנודע לשמצה. סרטיו הריאליסטיים נגעו בחייהם של עלובי החברה ונעו סביב אלכוהול, סמים וסקס.  הוא אף הצליח לעורר מהומה בין גזעית עם צאת סרטו "קון-סקין" שנחשב בעיני הקהילה השחורה בארה"ב לסרט גזעני ומתנשא בצורה בוטה.

 

2 סטימפי והמוח

 

בשנות התשעים לא יכולת למצוא סרטוני אנימציה כל כך מופרעים ומטורפים כמו סטימפי והמוח. הדבר המדהים ביותר שהם שודרו בערוץ הילדים "ניקולדאון". בדרך כלל הם הצליחו להלך על הקו הדק שבין ביזאר וטאבו למיינסטרים עד שהגיע הפרק "חברו הטוב ביותר של האדם" שבו סטימפי לוקח משוט ומפרק את הצורה לאיש צבא כולל השפרצת שיניים ודם. ניקולדאון החליטו לגנוז את הפרק והבהירו ליוצרים שאלימות ברוטלית וריאליסטית היא דבר אחר לגמרי מאלימות קרטוניסטית בכך שפיטרו אותם והביאו חברה אחרת להמשיך לייצר את הסדרה.

 

3 אלאדין

 

חלקכם בוודאי שואלים את עצמם בתדהמה כיצד קלאסיקה מדהימה של דיסני נחשבת שערורייתית. אבל מליונים בעולם הערבי תפסו את הסרט כגזעני, משיר הפתיחה "לילות ערב" המתאר את הערבים כברברים שאוהבים להילחם ולכרות איברים (שורה שצונזרה מיד כשהסרט יצא) אבל פה הסיפור רק מתחיל כי בוודאי הבחנתם שאלאדין והנסיכה יסמין בהירים יחסית ומדברים במבטא אמריקאי מושלם ואילו ג'אפר הרשע ועוזרו המטומטם כהים בהרבה ומדברים במבטא ערבי נלעג.

 

4 איש משפחה

 

זה אירוני סדרה שנפתחת במילות השיר "איפה הערכים הטובים והישנים?" היא כנראה המקום האחרון שבה נמצא אותם. תחת קורת גג אחת גרים כלב אלכוהוליסט ונרקיסיסט, תינוק בריטי מעורפל מינית, נער מאונן ואבא שמן ילדותי ומטורלל שאכפת לו רק מעצמו. יוצר הסדרה סת מקפרלן התאמץ והצליח פעם אחרי פעם לייצר פרקים נושכים שדיברו על החברה האמריקאית הצבועה והמתחסדת. הפרק השערורייתי ביותר  הוא בו כריס, הנער המאונן יוצא לדייט עם נערה בעלת תסמונת דאון. בדיייט הנערה מספרת לכריס שאימה היא מושלת אלסקה, דבר שעיצבן מאוד את שרה פיילין שלה באמת יש ילד בעל תסמונת דאון. פיילין יצאה למתקפה תקשורתית חריפה נגד יוצרי איש משפחה.

 

5 משפחת סימפסון

 

לעומת המשפחה הקודמת, הסמפסונים ניסו תמיד להיות סדרת מיינסטרים והיו מעודנים בהתבטאויות שלהם עד שהגיע הפרק "האשם תמיד את ליסה" שבו יוצאת המשפחה לפגוש נער ברזילאי שליסה עוזרת לממן. הברזילאים הוצגו כאלימים, גנבים וחוטפי תיירים שגרים בשכונות פחים מלוכלכות עם עכברושים. ממשלת ברזיל זעמה ואיימה לתבוע את "פוקס" המייצרת ומשדרת את הסדרה. יוצרי הסימפסון נבהלו והחליטו לשלוח את מפיק הסדרה להתנצל בפני הממשלה והעם הברזילאי.

 

6 סאות פארק

 

אם יש סדרה אחת שלקחה רחוק מאוד את האבסורד והלעג למפורסמים זאת סאות פארק. בין הדמויות הנלעגות בה ניתן למצוא את ג'ניפר לופז, קנייה ווסט, ברברה סטרייסנד, אל גור וכמעט כל דמות משפיעה בעולם. בפרק "לכוד בארון" סאות פארק הצליחה לעצבן את חסידי הסיינטולוגיה שמוכרת בארה"ב כדת לכל דבר. המסר של הפרק היה שסיינטולוגיה היא תרמית אחת גדולה שנשענת על סיפורי חייזרים (סרטון האנימציה המתאר את השתלשלות הסיינטולוגיה לאורך השנים הפך לסרטון קאלט ברשתות החברתיות) וכמובן שתום קרוז הומו.... אפילו השחקן שדיבב את אחת הדמויות האהובות "שף" נפגע והחליט לנטוש את הסדרה בגלל חוסר הרגישות של יוצריה לדתות אחרות. יוצרי סאות פארק ביצעו מחווה מרגשת בכך שהפכו את שף לפדופיל שנופל לתהום ונאכל באכזריות על ידי חיות טרף.

כנסו לראות סרטוני אנימציה וסרטוני תדמית שאנחנו יצרנו ללקוחות